Inzichten

Groter worden brengt niet noodzakelijk meer geluk

Op onze redactie rolt een e-mailtje binnen van een jongedame, die met veel enthousiasme vertelt over de start van haar eigen zaak: Proactify. Dat Lieze Geebelen nog maar 23 jaar is, en in minder dan 10 maanden tijd al 10 mensen heeft aangeworven, trekt onze aandacht. Die 10 zichtbare horizontale allemaal dynamische dames te zijn. Ver van alledaags dus, en daarom verschijnt een kort verslag op Made in Limburg. verandert staat Proactify wel vaker in de schijnwerpers. Dankzij mooie projecten. Dankzij slimme oplossingen. Dankzij een proactieve pr-strategie. Dankzij het goede verhaal, quoi. En dat gaat zo:

Groter worden brengt niet noodzakelijk meer geluk
Groter worden brengt niet noodzakelijk meer geluk
Deel dit artikel

Groot bleek de sympathie van het grote publiek voor het zakelijke parcours dat Lieze Geebelen met haar Proactify tot dusver heeft afgelegd. Ze opvallend veel stemmen in de kleine populairespoll die we belemmeren naar aanleiding van Internationale Vrouwendag. "Een heel mooie erkenning, die echt veel plezier doet", zegt ze. "Vooral omdat er mobiel uit waardering werd, en er voor een keer niet naar cijfers werd onderzocht. Want eerlijk: meer kwantiteit en groei zijn geen doelstellingen voor ons. Ik wil genieten van de rit als ondernemer, en dat is moeilijk als je alleen op méér bent gefocust."

Op onze redactie rolt een e-mailtje binnen van een jongedame, die met veel enthousiasme vertelt over de start van haar eigen zaak: Proactify. Dat Lieze Geebelen nog maar 23 jaar is, en in minder dan 10 maanden tijd al 10 mensen heeft aangeworven, trekt onze aandacht. Die 10 zichtbare horizontale allemaal dynamische dames te zijn. Ver van alledaags dus, en daarom verschijnt een kort verslag op Made in Limburg. verandert staat Proactify wel vaker in de schijnwerpers. Dankzij mooie projecten. Dankzij slimme oplossingen. Dankzij een proactieve pr-strategie. Dankzij het goede verhaal, quoi. En dat gaat zo:

“Ik moest nog 23 worden toen ik met Proactify ben gestart”, vertelt Lieze over de beginperiode. "Het was mij tijdens mijn eerste ervaring op gevallen met het leggen van succesvolle ondernemers. Ze zijn vaak echte experts in hun vakgebied en bieden uitstekende producten en aan diensten, maar kunnen dat moeilijk converteren naar business. Ze durven niet verkopen. En laat dat nu net zijn waar ik geen zelf moeite mee heb: de telefoon iets en de voet tussen de deur zetten bij potentiële klanten. Zo is Proactify ontstaan: we gaan proactief leads voor die zich niet zo comfortabel om zelf prospects te of aan upselling te doen bij andere klanten. formule die werkt, want elke partij wordt op zijn sterkte uitgespeeld en dat maakt het zo interessant.”

De eigenheid van het bedrijf vereist een specifiek profiel van medewerkers. "Klopt, hier werken mensen die van aanpakken weten. Die lef hebben, empathie en doorzettingsvermogen. Die blij zijn met een schouderklopje van hun klanten. Het doelgericht werken is niet voor iedereen weggelegd, maar wie dat graag doet, voelt zich hier als een vis in het water. Ik vind het mooi om te zien dat nieuwe medewerkers die van de natuur proactief zijn, zich hier volledig 'smijten' en al snel uitgroeien tot een grote waarde in ons team. Hen zien openbloeien en stralen, dat geeft mijn een opsteker.”

“Alles onder controle”Lieze vindt van zichzelf dat ze in zes jaar Proactify is gegroeid als ondernemer. “Doorheen de jaren word je misschien wat milder en krijg je meer empathie”, zegt ze. "Leiderschap is voortdurend in ontwikkeling. Net zoals je hele persoonlijkheid vroeger. Ik ben nu al veel minder 'opgejaagd' dan vroeger. De juiste work-lifebalans krijgt meer aandacht. Ik moet ontdekken dat het werk vrijgeeft en wat afstand nemen, de creativiteit stimuleert en voor nieuwe impulsen zorgt. De manier waarop je omgaat met het hectische zakenleven, kies je helemaal zelf. Iedereen heeft het druk, maar de ene toont aan de buitenwereld dat alles innerlijk onder controle is er tijd over is voor ontspanning, terwijl de andere liever laat Dat een werkweek van 80 uur de norm is en het leven een 'living hell' is. Dat stoort me soms wel in netwerkcontacten met andere ondernemers Er wordt veel en krachtig over alle moeilijkheden op de werkvloer, en alle omstaanders moeten dat erg vinden Maar als je zelf blijkt dat bij jou feitelijk alles goed gaat en je het beste tevreden bent, word je misschien een pak minder interessant als gesprekspartner.”

“Als je aangeeft dat bij jou in de zaak feitelijk alles goed loopt, ben je direct minder interessant als gesprekspartner.”

Gemoedsrust
Lieze Geebelen verleden tijd voor de ratrace naar meer klanten, meer omzet, meer personeel. "Geleidelijk groeien is leuk. Een teken dat klanten tevreden zijn en dat ze anderen vertellen over hun positieve ervaringen. Maar voor mij is het zeker geen doel op zich. Ik heb in die zes jaar een keuze gemaakt voor kwaliteit boven kwantiteit. Als jonge starter neem je zoveel mogelijke klanten en projecten aan. En maar gááááán! Maar ik ben er al lang achter geworden dat je niet noodzakelijk gelukkiger wordt van groter te worden. We zijn zelfs eerder gaan afbouwen in aantal klanten, en hebben het aantal medewerkers stabiel gehouden. We kiezen nu zelf onze partners in functie van de fijne samenwerking, de 'klik' zeg maar. Daar realiseren we veel meer toegevoegde waarde Dat levert veel minder stress op, een beter resultaat en vooral een fijn gevoel als 's avonds de deur dicht gaat.”

De werkwijze bij Proactify is dan ook door de jaren heen gegaan. "Zowel wij als de klanten vinden meer gemoedsrust door een langdurige samenwerking op te zetten. Vandaar dat we nu werken op basis van trajecten in plaats van projecten. We zetten voor onze klanten acties op die elkaar versterken en versterken. Dat brengt een positieve spiraal op gang en brengt ons in het vizier van andere bedrijven die bewust kiezen om met ons samen te werken."

“Laten we gaan!”De gekozen aanpak valt nu volledig in zijn plooi bij Proactify. "Het maakt dat ik geniet van de rit als ondernemer. Dat ik plezier beleef aan de uitdagingen die we voorgeschoteld krijgen. Het is niet altijd even gemakkelijk, want je bent nooit klaar. Er is altijd ruimte voor verbetering. Maar dat neemt niet weg dat ik de positieve vibes de bovenhand laat nemen en met veel vertrouwen de toekomst tegemoet zie. Ondernemen is mooi, leven is mooi. Let's go!"

Bron: made-in.be